Cobra MK III
Můj nový počítač
Nové téma - Cobra-mk3
2020.07.13 03:35:03 pelican css Gilhad

Je to docela opruz, ale učím se spoustu o CSS a už mi to pomalu začíná jít.

Rozhodně se mi zatím daří vnutit tomu styl, který se mi líbí a krok za krokem to hezkne :)

Na nějakou responsivitu a mobily kašlu, nebudu řešit rozlišení typu CGA, když mám 2560x1440 na všech významných monitorech. Ale CSS a jednoduchý čistý kód dělají svoje a v podstatě to i v pidiokně vypadá prakticky stejně jako v ve fullsceernu - alespoň z hlediska funkčnosti, jen písmena jsou čitelná a menu se samo zalamuje.

V podstatě jsem se inspiroval defaultním tématem "Not My Idea" z Pelicána, ale pak jsem to v podstatě napsal na zelené trávě celé znova, aby tam nebyly složité CSS hrůzy, reset všeho (který se občas celkem blbě projeví, když chci něco extra, jako tabulky s rantlem a tak) a ve spoustě detailů mi nesedí - poněkud ukecané tabulky o autorech, děsně moc místa na každý článek a spousta zbytečného prostoru okolo, barvy, dolní menu ... no dobře, tak je to úplně jiné, zůstala jen barva defaultních linků ... zatím.

Spoustu věcí jsem vykopal podle zásady "dokonalost není, když už nic nejde přidat, ale když už nic nejde ubrat".

A pár věcí naopak přidal. A taky se to docela inspirovalo Micro Cornerem, který jede na Nikola enginu. A tak podobně.

Teď jsem zatím zvládnul jen titulku, ale CSS má 85 řádků i s komentáři a spousta tříd ubyla (a skoro všechny ostatní jsem si pojmenoval podle sebe).

Zvenku to vypadá podobně, jen mnohem kompaktněji, ale uvnitř je to úplně jiné a mnohem jednodušší. Pokud budu někdy chtít dělat vícejazyčné verze a podobně, tak si je tam zase nějak dopíšu podle sebe. Zato tagy jsou všude po ruce a příspěvky nejsou číslované (což nemá smysl, pokud se ta čísla s každým novým mění).

Teď musím ještě:

No a až toho většina bude, tak to hodím na web - asi. Nebo si to usyslím pro soukromé použití a udělám jinou webovou drbárnu ... uvidím.